Warszawa: 18 stycznia, 2021 roku    godz.:

Seriale (679)

Wiadomości (6)

Publicystyka (10)

Rozrywka (277)

Dokument (161)

tele na zywo

UWAGA: Uprzejmnie informujemy naszych użytkowników, że prace nad naszą nową stroną nie używającej Flash dobiegają końca.
Obecnie zajmujemy się aktualizacją materiału i chcielismy serdecznie zaprosić do jej testowania: https://new.polwizjer.com/

Po dokonaniu wyboru tytułu należy wpisac kod, który jest dostępny na stronie rejestracyjnej w dziale "My subscription" > "License code".
Prosimy o skopiowanie "Active Registration Code" i wklejenie go w polu "Enter Key" na nowej stronie, oraz klikniecie na "Verify Key" aby uaktywnić playera.
Kod wpisany JEDNORAZOWO aktywuje playera na wszystkie pozycje.

Bardzo prosimy o kontakt w razie zauważenia nieścisłości i życzymy miłego oglądania.

ocena: 4.5 (41 głosów)

Badyle

  • teatr 
  • Polska 
  • 2020 
  • 162 

Oglądaj: Sigma Media Player - Sigma Media Player

Oglądaj: Sigma Web Player - Web Player

Opis:

Scenariusz do spektaklu "Badyle" powstał z połączenia dwóch opowiadań Tadeusza Różewicza: "Ta stara cholera" i "Na placówce dyplomatycznej" oraz opowiadania Marka Gajdzińskiego "Matka jest jedna". Wszystkie trzy historie łączy ten sam temat stosunku dzieci do ich starych rodziców. Nie jest to temat nowy, ale w naszych czasach zyskał inną wagę, gdyż tak bardzo nie przystaje do poziomu współczesnej cywilizacji. A jednak znęcanie się nad najbliższą osobą, jaką jest stara matka, nie jest przypadkiem rzadkim i ma różne odmiany represji. Dlatego mówienie o tym poprzez sztukę ma ważne znaczenie społeczne.

powrót