Warszawa: 19 czerwca, 2019 roku    godz.:

Seriale (586)

Wiadomości (6)

Publicystyka (8)

Rozrywka (181)

Dokument (156)

tele na zywo
ocena: 3.5 (12 głosów)

Tak tu cicho o zmierzchu

  • wojenny 
  • ZSRR 
  • 1972 
  • 524 

Oglądaj: Sigma Media Player - Sigma Media Player

Oglądaj: Sigma Web Player - Web Player

Opis:

Akcja "Tak tu cicho o zmierzchu" rozgrywa się w miejscu, w którym nie dociera front tak ostro dzielący świat mężczyzn, którzy próbują na sobie coraz to bardziej nowoczesne sposoby walki i destrukcji. Trafiamy do małej bazy wojskowej gdzieś przy rosyjskiej granicy z Finlandią, gdzie niewielki oddział pilnuje stacji artylerii przeciwlotniczej. Zmęczony swoimi wiecznie pijanymi żołnierzami kapral Waśkow prosi o wymianę plutonu. Wielkie jest jego zdziwienie, kiedy okazuje się, że dostaje oddział kobiecych ochotniczek które,
otoczene przez desant niemieckich spadochroniarzy  znacznie lepiej od nich uzbrojonych nazistów - będą musieli stawić czoła. Cała grupa wie, że nie może liczyć na pomoc, ale muszą opóźnić i zdezorientować wroga, by dać czas dowództwu na działanie. Rozpoczyna się masakra, a pięć przerażonych, ale niezwykle dzielnych kobiet daje wyraz heroizmu, godności i siły.
Obsada: Andrei Martynov , Yelena Drapeko, Yekaterina Markova, Olga Ostroumova, Irina Shevchuk, Irina Dolganova, Alla Meshcheryakova i inni.

powrót