Warszawa: 25 czerwca, 2019 roku    godz.:

Seriale (589)

Wiadomości (6)

Publicystyka (8)

Rozrywka (183)

Dokument (156)

tele na zywo
ocena: 2.5 (11 głosów)

Wierzyć nie wierzyć?

  • dokument 
  • Wielka Brytania 
  • 2006 

Opis:

Miliony ludzi wierzą w istnienie różnych zjawisk paranormalnych. Kolejne odcinki naszego nowego serialu opowiedzą o pogłoskach i przesądach, które do dziś pasjonują ludzi na całym świecie. Sprawdzimy, czy istnieją potwory takie, jak ten z Loch Ness, zobaczymy, jaką rolę może pełnić medium we współpracy z policją - krótko mówiąc, postaramy się sprawdzić, ile prawdy jest we współczesnych mitach.

Duchy. Cienie kształtów i tajemnicze błyski światła utrwalone na taśmie filmowej. Program przedstawia pracę specjalistów badających umysły ludzi nawiedzonych przez duchy. Naukowcy starają się oddzielić prawdę od złudzeń i wizji.

Egzorcyzmy. Od czasu ukazania się filmu "Egzorcysta" w 1973 roku kultura masowa przeżywa okres powracającej fascynacji szatanem i jego ofiarami. Oglądamy egzorcyzmy i jesteśmy świadkami naukowych badań nad ludzkim mózgiem.

Kręgi w zbożu. Czy kręgi na polach zbóż są skomplikowanymi informacjami przesyłanymi z przestrzeni kosmicznej, czy mistyfikacją stworzoną przez człowieka? Zapraszamy do kosmicznej dyskusji z udziałem naukowców i twórców zbożowych kręgów.

Ofiary samozapłonu. Czy samospalanie się ludzi jest skutkiem tajemniczego ognia w środku ludzkiego ciała? Czy jest to błędna interpretacja rzadkiego rodzaju oparzenia? Dyskusja w gronie ekspertów, którzy poddadzą analizie zebrane dowody i teorie.

Potwory z jezior. Legendy o potworach z jezior krążą po całym świecie. Najpierw musimy udowodnić, że takie stwory jak potwór z Loch Ness naprawdę istnieją. Wyruszamy na poszukiwania wyposażeni w supernowoczesny sprzęt satelitarny i fotograficzny.

Zwierzęta - szósty zmysł. Czy zwierzęta potrafią przepowiadać klęski żywiołowe? Analiza zachowań słoni i innych stworzeń, które w panice rzuciły się do ucieczki na wyżej położone tereny tuż przed nadchodzącym atakiem tsunami w Azji Południowo-Wschodniej.

UFO. Czy latające spodki i istoty pozaziemskie istnieją naprawdę? A może oglądamy za dużo filmów science fiction? Panel astronomów, psychologów i jeden mikolog analizuje zebrane dowody i bada teorie o kosmitach i ich pojazdach.

Wielka Stopa. Czy rzeczywiście w najbardziej odludnych miejscach na ziemi żyje olbrzymi ssak? A może Wielka Stopa to tylko wytwór naszej wyobraźni? Podążamy tropem jednego z najbardziej nieuchwytnych legendarnych stworzeń.

X-Men. Czy szamani z Indii mogą kaleczyć swe ciała, nie odczuwając bólu? Czy mistrzowie transcendentalnej medytacji potrafią latać? Takich superludzi można podobno spotkać od Indii aż po Iran. Czy istnieją naprawdę?

powrót